Sıralama Süreci 2018-2019

Yönetim Kurul Aday Adayları Sıralama Sistemi ve Tarihi

2018 – 2019 Dönemi sahadan gelen yönetim kurulu üyeleri, internet üzerinden örgütlenmelerin gerçekleştirecekleri sıralamalar sonucu belirlenecek.

Ne Zaman ?

3 – 4 Şubat tarihlerinde, internet üzerinden örgütlenmeler sıralamalarını gerçekleştirecekler.

Hangi Örgütlenmeler ?

http://yk.togkonsey.net/siralamaya-dahil-olan-orgutlenmeler/ sayfasında  sıralamaya dahil olacak örgütlenmelerin listesini görebilirsiniz. Detayları yine aynı sayfada.

Nasıl ?

  • Örgütlenmelerin sıralamayı gerçekleştirecek temsilcilerini belirlemek için tüm örgütlenmelerden birer kişi şu anda bir facebook grubuna eklendi.
  • Bu arkadaşların sorumluluğu bu süreç hakkında burada yaptığımız paylaşımlar aracılığıyla örgütlenmelerinizi bilgilendirmek, örgütlenmenin sıralama sürecindeki temsilcisini gruba eklemek ve sonrasında da örgütlenme tarafından demokratik şekilde beirlenmiş aday adaylarını seçim günü sıralamak.
  • Sıralamaya dahil olacak her örgütlenmenden, sıralamayı gerçekleştirecek temsilcinin e-posta adresine 2 Şubat tarihinde bir davet e-postası gönderilecek.
  • Bu e-postada Kullanıcı Adı ve Şifre yer alacak.
  • Yine davet e-postasında gönderilecek bağlantı aracılığı ile temsilciler sisteme giriş yapacaklar.
  • Sistem üzerinden 3 – 4 Şubat tarihlerinde örgütlenmenin belirlediği temsilciler, 4 kadın 4 erkek aday adayı ayrı ayrı, 1’den 4’e sıralayacaklar. Bu zamana kadar:
  1. Örgütlenmelerinizle, 4 kadın 4 erkek adayınızı katılımcı-demokratik yollarla belirlemeniz: (toplantılarda yüzyüze gerçekleştirebilir – eğer bir araya gelemiyorsanız, online araçlarla (googleforms, surveymonkey, facebook kapalı gruplarınız) yapabilirsiniz.)
  2. Sıralamayı gerçekleştirecek kişilerde değişiklik olursa 31 Ocak’a kadar, ad-soyad, telefon numarası ve mail adresi ile birlikte Sevcan ya da bana (Ali Sinan) bildirmiş olmanız gerekiyor.
  • Sıralama gerçekleştirildikten sonra 5 Şubat’ta saat: 11.30’da sıralama sonuçları canlı yayında açıklanacak.

Sorularınız için ykaday@tog.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Sıralama sürecine dair bundan sonraki tüm gelişmeler  yine bu sayfa üzerinden yapılacaktır. Aday Adaylarının tanınması, sürecin bütün Toplum Gönüllüsü gençler ve Vakıf açısından sağlıklı işlemesi için gereken zaman ve alan tanınacak, planlama sahaya duyurulacaktır.